Fóra

F5JFUN.COM :: Fóra :: F5J :: F5J
 
<< Predchádzajúce vlákno | Ďalšie vlákno >>
Pravidlá pre zápočet súťaží na ME F5J 2020
Moderátori: Durino
Autor Príspevok
Durino
Št jan 31 2019, 12:45


Registrovaný člen #1
Poslané:: Ut feb 21 2006, 08:54
príspevkov: 1196
Kľúč výberu reprezentácie F5J na ME F5J 2020.1. Návrh (M.Gaľa, J.Adámek)
-1 výsledok z národných súťaží zo zoznamu: Spišská Nová Ves, Zvolen, Košice, Liptovský Mikuláš
-4 najlepšie výsledky z medzinárodných súťaží zo zoznamu: Szeged, Ľvov, Levice, Lanškroun, Bořetice, Matkópuszta, Vipava, Holíč, Malacky, Oberpullendorf.

2. Návrh (J.Bačiak)
-Výsledok z konečného poradia Majstrovstiev Slovenska F5J 2019
-2 najlepšie výsledky z medzinárodných súťaží zo zoznamu: Szeged, Ľvov, Lanškroun, Bořetice, Matkópuszta, Vipava, Oberpullendorf.
-2 najlepšie výsledky z domácich medzinárodných súťaží Holíč, Malacky, Trnava Challenge Cup F5J, Levice-Tekovský Hrádok.


3. Návrh (B.Majerčík)

-2 výsledok z národných súťaží zo zoznamu: Spišská Nová Ves, Zvolen, Košice, Liptovský Mikuláš
-3 najlepšie výsledky z medzinárodných súťaží zo zoznamu: Szeged, Ľvov, Levice, Lanškroun, Bořetice, Matkópuszta, Vipava, Holíč, Malacky, Oberpullendorf.


Zdôvodnenia k návrhu 1.
V zozname výberových súťaží neuvádzame Trnava Cup F5J 8.-11.8.2019, pretože je dobrým zvykom, že sa predsúťaž majstrovstiev neráta do reprezentačného výberu na ďalší rok z dôvodu veľkého rizika poškodenia modelov a tým pádom dosiahnutia horších výsledkov na majstrovstvách.
Osvedčený systém bodovania podľa Intertouru navrhujeme zachovať. Teda súčet percentuálnych bodov po základných kolách + bonus za umiestnenie v celkovom poradí po finále 1 bod za každého pretekára s nenulovým výsledkom.

Zdôvodnenia k návrhu 2.
Rozmýšľal som ako urobiť národné súťaže atraktívnejšie aj pre našich najlepších pilotov, možno je toto cesta ako dostať viac ľudí na Majstrovstvá Slovenska a vôbec na súťaže na Slovensku.
Ku konečnému výsledku Majstrovstiev Slovenska by sa prirátali tiež preferenčné body podľa počtu zúčastnených v seriáli. Ostatné súťaže sú rozdelené do dvoch skupín Medzinárodné a Medzinárodné domáce. Preferenčné body štandardne podľa počtu zúčastnených.


Poznámka:
Možno by sme mohli do zoznamu prihodiť nejaké iné zahraničné súťaže, prípadne tam dať nejaký dodatok, že tam môže byť aj iná zahraničná súťaž ak je súčasťou Svetového pohára CIAM FAI.
K prvému návrhu iba asi to, že tam vidím iba snahu preniesť súťaženie do zahraničia a eliminovať súťaže F5J na Slovensku. Ten návrh umožňuje sa stať reprezentantom Slovenska iba jednou účasťou na súťaži na Slovensku a ostatné budú niekde v zahraničí. Vynechanie Súťaže svetového pohára v Trnave iba kôli trom súťažiacim, ktorí budú lietať na MS, je podľa mňa nespravodlivé voči ostatným Slovenským súťažiacim. Myslím, že všetci naši reprezentanti majú dostatok modelov a prostriedkov na to aby mohli lietať aj na predsúťaži MS F5J 2019.
Druhý návrh je orientovaný na Slovenskú scénu F5J a ten kto sa chce stať reprezentantom Slovenska musí absolvovať 4 súťaže na Slovensku a 2 v zahraničí.
Výsledkom môže byť samozrejme nejaký kompromis...

Juro[ Editovaný Pi feb 01 2019, 12:50 ]
Späť navrch
 

Skok:     Späť navrch

Odoberajte toto vlákno: rss 0.92 Odoberajte toto vlákno: rss 2.0 Odoberajte toto vlákno: RDF
Powered by e107 Forum System