Fóra

F5JFUN.COM :: Fóra :: F5J :: F5J

<< Predchádzajúce vlákno | Ďalšie vlákno >>
Pravidlá pre zápočet súťaží na ME F5J 2020
Moderátori: Durino
Autor Príspevok
Durino
Št jan 31 2019, 12:45

Registrovaný člen #1
Poslané:: Ut feb 21 2006, 08:54
príspevkov: 1201
Kľúč výberu reprezentácie F5J na ME F5J 2020.

Na základe rozličných formátov jednotlivých národných súťaží, zrušenie Zvolenskej súťaže, výslednét podmienky pre výber reprezentácie na ME F5J 2020 sú nasledovné:

1. Návrh (M.Gaľa, J.Adámek)
-1 výsledok z národných súťaží zo zoznamu: Spišská Nová Ves, Zvolen, Košice, Liptovský Mikuláš
-4 najlepšie výsledky z medzinárodných súťaží zo zoznamu: Szeged, Ľvov, Levice, Lanškroun, Bořetice, Matkópuszta, Vipava, Holíč, Malacky, Oberpullendorf.

Predchádzajúca diskusia:

3. Návrh (B.Majerčík)

-2x výsledok z národných súťaží zo zoznamu: Spišská Nová Ves, Zvolen, Košice, Liptovský Mikuláš
-3x najlepšie výsledky z medzinárodných súťaží zo zoznamu: Szeged, Ľvov, Levice, Lanškroun, Bořetice, Matkópuszta, Vipava, Holíč, Malacky, Oberpullendorf.

-----------------------------------------------------------------------------------

1. Návrh (M.Gaľa, J.Adámek)
-1 výsledok z národných súťaží zo zoznamu: Spišská Nová Ves, Zvolen, Košice, Liptovský Mikuláš
-4 najlepšie výsledky z medzinárodných súťaží zo zoznamu: Szeged, Ľvov, Levice, Lanškroun, Bořetice, Matkópuszta, Vipava, Holíč, Malacky, Oberpullendorf.

2. Návrh (J.Bačiak)
-Výsledok z konečného poradia Majstrovstiev Slovenska F5J 2019
-2 najlepšie výsledky z medzinárodných súťaží zo zoznamu: Szeged, Ľvov, Lanškroun, Bořetice, Matkópuszta, Vipava, Oberpullendorf.
-2 najlepšie výsledky z domácich medzinárodných súťaží Holíč, Malacky, Trnava Challenge Cup F5J, Levice-Tekovský Hrádok.

3. Návrh (B.Majerčík)

-2 výsledok z národných súťaží zo zoznamu: Spišská Nová Ves, Zvolen, Košice, Liptovský Mikuláš
-3 najlepšie výsledky z medzinárodných súťaží zo zoznamu: Szeged, Ľvov, Levice, Lanškroun, Bořetice, Matkópuszta, Vipava, Holíč, Malacky, Oberpullendorf.

===========================================================================

HLASOVANIE
Návrh 1 (4 hlasy) J.Adamek, M.Gala, J.Litva, glider(@)azet.sk
Návrh 3 (10 hlasov) J.Hrušovský,B.Majerčík.,J.Bačiak.,P.Kačmarik,P.Lišhák,B.Belan, J.Jurkovič, J.Valaštiak, P.Jurkovič, M.Mačinga

=======================================================================

Zdôvodnenia k návrhu 1.
V zozname výberových súťaží neuvádzame Trnava Cup F5J 8.-11.8.2019, pretože je dobrým zvykom, že sa predsúťaž majstrovstiev neráta do reprezentačného výberu na ďalší rok z dôvodu veľkého rizika poškodenia modelov a tým pádom dosiahnutia horších výsledkov na majstrovstvách.
Osvedčený systém bodovania podľa Intertouru navrhujeme zachovať. Teda súčet percentuálnych bodov po základných kolách + bonus za umiestnenie v celkovom poradí po finále 1 bod za každého pretekára s nenulovým výsledkom.

Zdôvodnenia k návrhu 2.
Rozmýšľal som ako urobiť národné súťaže atraktívnejšie aj pre našich najlepších pilotov, možno je toto cesta ako dostať viac ľudí na Majstrovstvá Slovenska a vôbec na súťaže na Slovensku.
Ku konečnému výsledku Majstrovstiev Slovenska by sa prirátali tiež preferenčné body podľa počtu zúčastnených v seriáli. Ostatné súťaže sú rozdelené do dvoch skupín Medzinárodné a Medzinárodné domáce. Preferenčné body štandardne podľa počtu zúčastnených.

Poznámka:
Možno by sme mohli do zoznamu prihodiť nejaké iné zahraničné súťaže, prípadne tam dať nejaký dodatok, že tam môže byť aj iná zahraničná súťaž ak je súčasťou Svetového pohára CIAM FAI.
K prvému návrhu iba asi to, že tam vidím iba snahu preniesť súťaženie do zahraničia a eliminovať súťaže F5J na Slovensku. Ten návrh umožňuje sa stať reprezentantom Slovenska iba jednou účasťou na súťaži na Slovensku a ostatné budú niekde v zahraničí. Vynechanie Súťaže svetového pohára v Trnave iba kôli trom súťažiacim, ktorí budú lietať na MS, je podľa mňa nespravodlivé voči ostatným Slovenským súťažiacim. Myslím, že všetci naši reprezentanti majú dostatok modelov a prostriedkov na to aby mohli lietať aj na predsúťaži MS F5J 2019.
Druhý návrh je orientovaný na Slovenskú scénu F5J a ten kto sa chce stať reprezentantom Slovenska musí absolvovať 4 súťaže na Slovensku a 2 v zahraničí.
Výsledkom môže byť samozrejme nejaký kompromis...

Juro

Caute Vsetci
s prekvapenim som si dnes precital reakciu na nas navrh.V prvom rade som prekvapeny z reakcii trenera slovenskej reprezentacie ktory nam mimochodom dva tyzdne pred uzavierkou prihlasok na ME F5J v Dupnici oznamil ze nas na ne neprihlasil , pretoze sa tohto postu vzdava.
Zacali sme tuto diskusiu preto ze si myslime ze je najvyssi cas to riesit nakolko sa zacina prihlasovat na sutaze a je to dolezita vec mat jasne pravidla nominacie do statnej reprezentacie.
Najradsej by som tuto vec riesil osobne ale priama debata s trenerom o ziadnych veciach nenastala od spominaneho maja aj napriek osloveniu.Nemam ziadny problem si kedykolvek sadnut podat si ruky a vec si vysvetlit.
Teraz k nasim navrhom ja sam som na poslednej schodzi presadzoval aby sme zaradili jednu slovensku serialovu sutaz aby sme naozaj na tieto sutaze chodili pretoze to povazujem za dolezite kvoli stretavaniu sa vsetkych pretekarov aj takych co nechodia na sutaze do zahranicia aj napriek tomu ze slovenske sutaze sa nelietaju podla platnich pravidiel FAI napriklad kvoli 3 finalovim kolam napriklad kvoli rozlosovaniu ktore nie je podla pravidiel nakolko sa ma dodrzat maximalna rotacia sutaziacich nie nejake vnutorne pocity oni su dobry nech proti sebe lietaju.ale aj tak som za jednu slovensku sutaz.mimochodom marko bol na vsetkych ja na jednej predosli rok na dvoch.myslim ze ucast na slovenskom seriali je velmi dobra celkovo.
Teraz k zaradeniu predsutazi MS.
podla mna je najvedsia cest reprezentovat svoju krajinu na Majstrovstvach sveta a Europy preto si myslim ze uloha statneho trenera je pre to vytvorit co najlepsie podmienky.
moj navrh na nezapocitanie predsutaze do rebricka na vyber reprezentacie vychadza z ucasti na asi osemnastich Majstrovstvach Sveta a Europy na ktorych som ziskal 14 cennych a tazko vybojovanych medajli nie je jednoduche pripravit si sest modelov na dobrej urovni na predsutaz a MS pretoze tolko ich treba aby som na predsutazi znicenim modelou neohrozil slovensky tím na Majstrovstvach sveta mal som ich aj tolko lietaval som aj predsutaze ale je to na škodu toho doleziteho cize medajli a dobreho výsledku.preto sa divim trenerovi slovenskej reprezentacie ze dal takto navrh je to pre mna nepochopitelne od cloveka ktory sa nezucastnil ani jednych hovorit o tom ako to pre nasich reprezentantov nebude problem.
Je zaujimave ze na poslednej schodzi ked sa rozhodovalo o klúci na vyber repre nikto neprotstoval na moj navrh vyradit predsutaz ME 2018 z rebricka pritom mi sme tam boli a mohli sme si priniest dobre body z Bulharska ale napriek tomu som to navrhol aj minuli rok aby sa predsutaz nepocitala
je smutne ked som teraz obvineny pomaly zo zištnosti.
Treba si uvedomit ze nabuduce budu MS mozno v Japonsku aj potom budete chciet pocitat predsutaz repre tam asi bude cize bude sa to vtedy pocitat ? Vtedy asi nie co?
veľmi dolezity aspekt je aj unava nieje jednoduche lietat pät dni pri velkej zodpovednosti za vysledok pri vysokých teplotach pretoze ta zodpovednost za vysledok tam je ten kto niekedy nejake majstrovstva lietal vie o com hovorim.
K poslednemu navrhu o zvýšení poctu sutazi v zahranici ktore sa môzu zapocitat naozaj chceme dosiahnut ze to bude o tom kolko ma kto prostriedkov na cestovanie po Europe kto bude mat viac penazi ten pojde. Preto su tam navrhnute sutaze ktore su najblizsie zaroven su ale aj najvedsie. Chceme tam zaradit sutaze na Malorke a v Grecku kde sa daju ziskat lahko body ked na to mam tam ist
zrusenie rozdelenia domacich a zahranicných medzinarodnych sutazi malo prave oproti minulemu roku napomoct tomu aby ich bolo mozne pocitat tri domace a len jednu zahranicnu to je to potapanie slovenskych sutazi.
Dúfam že moje zdôvodnenie bude uverejnené ako predošlé.
Kedykolvek som ochotny o tejto teme debatovat s kymkolvek.
S pozdravom Juraj Adamek

caute
o takejto dolezitej veci mala prebehnut diskusia s osobnou ucastou.Tento rok nedopustim aby sme sa museli cez emaili rozpravat a hlasovat .
Je to neprehladne a nehodne reprezentacie.
Mam este otazky :1.kolko sutazi chcete pocitat zo slovenskych ked sa odlietaju napriklad kvoli pocasiu len try tiez chcete pocitat dve?
2.aku formu tieto sutaze budu mat?jednodnove dvojdnove?
3.Budu sa tieto sutaze lietat podla pravidiel FAI?cize s finale?

Juraj Adamek hlasujem za navrh č.1

[ Editovaný Ne jún 23 2019, 10:01 ]
Späť navrch

Skok:     Späť navrch

Odoberajte toto vlákno: rss 0.92 Odoberajte toto vlákno: rss 2.0 Odoberajte toto vlákno: RDF